Sağlık Gündemi

Evde Diş Beyazlatma Teknikleri

Gülümsediğiniz zaman sıkıntı mı yaşıyorsunuz? Dişlerinizin parlak görünmediğini mi düşünüyorsunuz? Sararmış dişlerinizin parlak ve beyaz görünmesini mi istiyorsunuz? Evde kolayca uygulayacağınız diş beyazlatma teknikleri ile bu sıkıntılarınızdan kurtulmanız mümkün.

İşte çok kolay ve pratik yollarla, evde diş beyazlatma teknikleri:

1) KARBONAT:

En popüler ve doğal diş beyazlatma malzemesi karbonattır. Dişleri beyazlatmakla kalmaz ve ağızda oluşan bakterileri öldürür. Bunun yanında dişlerde biriken diş taşlarını temizler.

2) SOFRA TUZU:

Sofra tuzunun dişleri beyazlatmak dışında, daha önemli bir özelliği vardır. Ağızda oluşacak bakteri ve enfeksiyonların iyileşmesine yardımcı olur. Ödem bulunan ağızda yoğun olarak kullanılırsa, ödemleri azaltır. Bu özellikleri ile birlikte, hatırı sayılır bir beyazlamaya da sebep olur.

3) GLİSERİN:

Gliserin insanlar tarafından fazla bilinmeyen bir malzemedir. Ancak diş temizliği ve bakteri oluşumunu engellemede, rolü oldukça büyüktür. Bunu gözlerinizle görmek isterseniz, bakterilerin bulunduğu bir çözeltinin içine, çok değil bir damla gliserin damlatın ve tüm mikroorganizma faaliyetlerinin bittiğini görün.

4) ÇİLEK VE KARBONAT:

Bu iki malzeme ile dişlerinizin temizliğini yapabilir, diş etlerinizdeki kanama sorunlarını giderebilir ve dişlerinizin beyazlamasını sağlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken olmuş bir çileği ezerek, bir fırça yardımı ile dişlere sürmek ve bir süre bekletmektir. Bu işlem sonrasında yine bir diş fırçası yardımı ile dişlerinize süreceğiniz karbonat dişlerinizde oluşan çay ve kahve lekelerini yok edecektir.

5) TUZLU ZEYTİN SUYU:

Birçok kişinin evinde ve kahvaltısında bulunan zeytinin, diş etlerini güçlendirmede büyük etkisi vardır. Diş eti kanamalarının da önüne geçen zeytin, dişlerinizi beyazlatmanıza da katkı sağlar. Bunun için tuzlu su dolu bir kaba, bir miktar zeytin ekleyerek bekletin. Daha sonra zeytinlerin bulunduğu tuzlu su ile gargara yapın.

6) PORTAKAL:

Bu meyvenin kabuğu ile doğal diş macununuzu elde edebilirsiniz. Haftada birkaç kez dişlerinize, portakal kabuğu ile diş fırçalar gibi dokunuşlar yapın. Kısa sürede faydasını göreceksiniz.

7) ELMA SİRKESİ VE LİMON SUYU:

Bu iki malzeme sık kullanılırsa diş minelerine zarar vermektedir. Bu da çürük oluşma hızını arttırmaktadır. Bu nedenle ayda bir kullanmak yeterlidir. İki malzemeyi birleştirdikten sonra, bir diş fırçası kullanarak, bandırmak suretiyle karışımı dişlerinize yedirin. İşlem bittikten sonra, ağzınızı bol su ile çalkalayın.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı