Bıyık Çıkarma Yöntemleri

Yüzde bulunan tüyler, erkekler için her zaman erkeksi görünümün bir sembolü olmuştur. Bu nedenle erkekler, sakal ve bıyık bıraktığında özen gösterirler. Trendlere uygun olarak değişen saç ve sakal modelleri ile birlikte, bıyıklarda da yeni trendler oluşmaya başlamıştır.

Bazı erkeklerin sorunu ise, yüzünde sakal ve bıyık çıkmaması ya da az çıkması durumudur. Bu durumda yapılabilecek bazı yöntemler mevcuttur. Sakal ve bıyık çıkarma ve uzatma yöntemleri, tıbbi olabileceği gibi, yazımızda belirteceğimiz şekilde, yaşam standartlarınızda değişiklikler yaparak ve bazı doğal yolları kullanılarak gerçekleştirilir.

SAKAL VE BIYIK UZATMA YÖNTEMLERİ NELERDİR?

– Sıklıkla duyduğunuz düzenli uykunun faydalarından biri de, yüz tüylerinde sorun yaşayan erkekler içindir. Sağlıklı ve hızlı bir şekilde bıyık ve sakal çıkması için, sağlıklı ve düzenli bir uyku uyumak oldukça önemlidir. Kaliteli bir uyku, zarar gören deri hücrelerini yeniler. Bu durumda sakal ve bıyıklar daha sağlıklı bir şekilde çıkar ve uzar.

– Sakal, bıyık çıkması ve sağlıklı bir şekilde uzamasında, vitaminlerin önemi de büyüktür. A,B,C ve E vitaminleri bu tüylerinizin sağlıklı uzamasına yardımcı olur. Bu nedenle bu vitaminleri içeren besinleri, günlük besin listenizden eksik etmeyiniz.

– Sağlıklı ve hızlı uzayan yüz tüyleri için, temiz bir cildinizin olması oldukça önemlidir. Bu nedenle cildinizi daima temiz tutmalısınız. Her sabah ve akşam ılık ya da sıcak su ile, cildinizi yumuşak el hareketleri kullanarak temizleyiniz.

– Sigara kullanan erkekler, saç ve yüz tüylerinin kaybını sık sık yaşarlar. İçerisinde nikotin bulunan sigara, tüylerinizin uzamasına katkı sağlayan besin kaynaklarını emerek, yüz tüylerinin seyrek ve az olmasına sebep olur. Ayrıca damarlarınızı tıkayarak kan dolaşımını yavaşlatır. Buda sakal, saç ve bıyık uzamasına engel olacaktır.

– Erkeklerde sakal ve bıyığın, stressiz zamanlarında daha sağlıklı ve daha hızlı uzadığını söylemekte fayda var. Bu nedenle saç ve yüz tüylerinizde kayba uğramamak için, stresli bir hayattan oldukça uzak durmaya çalışın.

– Yüzünüzde kan dolaşımının hızlanması ve düzene girmesi için, güzel bir yüz masajı gerekebilir. Doğru yöntemlerle yapılan yüz masajı da, sakal ve bıyıklarınızın doğru oranda uzamasını sağlayacaktır.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir